Afrodizyak Etkisi Ne Demek ve Afrodizyaklı Parfüm Feelo’da Hangi Afrodizyaklar Bulunur?

Afrodizyak etkisi cinsellik hormonlarını harekete geçiren uyarıcı madde ve hormonların etkisi demektir. Feelo parfümde afrodizyak etkili ham maddeler içermektedir.

Afrodizyak Etkisi Ne Demek

Afrodizyak etkisini özet olarak kadın ve erkeklerde bulunun cinsellik hormonlarını harekete geçiren uyarıcı maddeler olarak tanımlayabiliriz. Afrodizyak etkili ilaçlar, iğneler ve diğer tıbbi malzemeler afrodizyak etkisinin tıp alanın da kullanılan uyarıcılarıdır.

Bu ilaç ve iğneler haricinde doğal afrodizyaklarda bulunmaktadır. Bu yazımızda afrodizyak etkisi ne demek? Afrodizyak nelerde bulunur?  Afrodizyak parfümler nelerdir ? Doğal afrodizyak nasıl yapılır ? ve afrodizyak etkisi hakkında diğer tüm merak edilen sorulara cevap bulmaya çalışacağız. Keyifli okumalar.

Afrodizyak Nelerde Bulunur ?

Afrodizyaklar tüketildiğinde libidoyu, şehveti ve arzuyu arttıran bir maddedir. Afrodizyaklar doğurganlık sorunu veya cinsel performans sorunlarında kullanılabilir. Doğal afrodizyak içeren besinleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • İstiridye

İstiridye ve çoğu deniz mahsulleri içeriğinde çokça enerji verici mineral ve vitamin barındırır. İstiridye de içerisinde bulunan zengin çinko ile testosteron hormonunun üretimini arttırarak cinsel istek ve cinsel gücü arttırır.

 • Muz     

Muz içerisinde birçok vitamin ve mineral barındırır. Bunların en temel olanları magnezyum, demir ve çinkodur. Erkeklerde ve kadınlardaki cinsellik hormonları guatr bölgesinden salgılanır guatr bölgesi ise çinko ve demir bazlı ürünler ile aktifleşen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle içeriğinde zengin demir ve çinko bulunan ürünlerin çoğu cinsel gücü arttıran afrodizyak etkiye sahip olabilir.

 • Antep Fıstığı, Fındık ve Badem

Çoğu şehvet arttıran çikolata ve diğer ürünlerde oldukça yüksek miktarda kullanılan badem ve fındık yüzyıllardır cinsel güç arttıran ve afrodizyak etkili tüm ürünlerde kullanılmıştır. Doğal afrodizyak etkiye sahip olan bu kuruyemişlerden günde 50-100 gram tüketmeniz sizin için faydalı olacaktır.

 • Bal

Doğal olarak üretilmiş içerisinde çok fazla miktarda şeker barındırmayan ballar ciddi manada afrodizyak etkiye sahiptir. Hatta bulabilirseniz acı bal denilen balı tüketmenizi tavsiye ederiz.

Doğal Afrodizyak Etkisi Nasıl Yapılır?

Yazımızın sonunda sizlere bir doğal afrodizyak reçetesi vereceğiz. Fakat afrodizyak etkisinden tam verim almak istiyorsanız sizlere birkaç önemli uzman tavsiyesi vermeliyiz.

 • Düzenli Uyku

Uyuma ve uyanma saatleriniz takip edin ve günün aynı saatlerinde uyanıp aynı saatlerinde uyanmaya çalışın. Kaliteli bir uyku cinsel performans için çok önemlidir.

 • Sağlıklı ve Dengeli Besin Tüketimi

Afrodizyak etkili besinleri makalemizde belirtmiştik. Yine uyku düzeninde olduğu gibi dengeli ve düzenli saatlerde yemek yemek hem vücut sağlığınız için hem de cinsel sağlığınız için çok önemlidir.

 • Alkol, Su ve Sıvı Tüketimi

Alkol az ve kararında aldığında çoğu kişide heyecan, kan akışında hızlanma ve cinsel arzu ve isteği artıran bir etkisi vardır. Fakat bir bağımlılık derecesinde tüketilen alkol hem cinsel sağlığınızı hem de vücudunuzda ki afrodizyak üreten hormonları olumsuz etkilemektedir.

Su tüketimi ise doktorların tavsiye ettiği şekilde günlük 1,5 litre civarında olmalıdır. Bildiğiniz üzere cinsel birleşme sonucu oluşan erkek sıvıları ve kadın sıvılarının %72 si sudan oluşmaktadır. Dolayısıyla günlük su tüketiminiz cinsel gücünüzü dolaylı olarak etkilemektedir.

Erkekler İçin Doğal Afrodizyak Karışım

Bal, arı poleni, kişniş, kakule, paçuli, safra, pul biberi, zencefil, vanilya ve safran iyi bir afrodizyak karışımıdır. Feelo parfüm içeriğinde yer alan;

 1. Bergamot,
 2. Vanilya,
 3. Bal,
 4. Paçuli,

Gibi ham maddeler iyi bir afrodizyak etkisine sahip olduğunu göstermektedir. Bütün bu karışımların yer aldığı Feelo Afrodizyak Parfüm’ü kullanın.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Aç...
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Feelo Afrodizyaklı Erkek Parfümü
Merhaba,
Afrodizyak Etkisi Ne Demek ve Afrodizyaklı Parfüm Feelo’da Hangi Afrodizyaklar Bulunur? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?